Hračky

Když byl Jáša miminko

DSCN6672

Koule z měkkého plastu, uvnitř je další koule, co hlučně chřestí. Jáša si ji oblíbil již v ranném věku. Na krátká období o ni ztratil zájem, ale průběžně se k ní vrací.

Svítící a hrající

DSCN6674

„Timmy“

Nejlepší přítel Jáchymka. Z počátku si s pejskem nevěděl rady, ale naučil se ho spouštět házením a pozdějí boucháním. Postupně se učí dotýkat jednotlivých častí. Pejsek je od firmy Fisher Price.

DSCN6675

Chodítko pro malé děti s tématikou farmy. Všechny viditelné části vydávají zvuk. Dveře pouští písníčku a bučící krávu. Čísla učí tvary a barvy. Sluníčko vítá a pouští písničku. Celé chodítko je možné nastavit jen na písničky nebo na učení s písničkami.  Jáchymka zatím chození nemotivuje, ale učí se u této hračky držet tělo zpříma v kleče.

DSCN6676

Zvonkohra zapůjčená od Rané péče. Jáchymek u ní nikdy netrávil moc času, ale během dne ji vyhledával a rád si na ní zahrál, když se okolo ní batolil .

DSCN6679

Plastový bubínek. Jáchymkův hit a jedna z nejoblíbenějších hraček. Vydrží si s ním hrát poměrně dlouho. Na bubínku se dá bubnovat tak, že vydává elektronický zvuk bubnu,  nebo se dá spustit písnička. Při roztočení bubnu se mění tempo melodie a svítí třemi barvami. Zakoupili jsme ho v Tescu.

DSCN6673

Svítící a hrající kytička od Lamaze, zapůjčena Ranou péčí. Květinka má tři polohy, které určují, jak dlouho bude melodie hrát. Písnička se spouští pohlazením nebo bouchnutím do kytiček, které zároveň svítí.

Hmatové, jemná motorika

DSCN6680

Hmatová deska z koberce. Na suchém zipu jsou připevněny PET víčka, zvířátka či světýlka. Nejvíce Jáchymek reaguje na světýlka.

DSCN6685

Balonek z velmi měkkého plastu s bodlinkami. Uvnitř je zabudované světýlko, které se rozsvítí, když s ním Jáchymek hodí o zem. Díky bodlinkám více vnímá povrch své ručičky a jednotlivé prstíky.

DSCN6684

Malý svítící hopík. Motivuje Jáchymka uchopit ho  celou plochou ruky a zkouší ho házet, aby se rozsvítil.

DSCN6678

Vánoční řetězy. Jelikož Jáchymek odjakživa tíhnul ke kabelům a provazům, tyto řetězy se jen nabízely. Často si s nimi hraje na stolečku, když sleduje Krtka nebo když relaxuje na zádech, otáčí je v ručičkách a podrobně si je prohlíží. Rád s řetězem zkouší, jaké zvuky vyluzuje, když jím o něco bouchá.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>