Hipoterapie

Od konce září navštěvujeme hipoterapii ve Svrkyňi. Je to pro nás vždy velká událost a výlet na půl dne. Jáchymek si užívá různé dopravní prostředky a přírodu kolem statku.

Na koníky reagoval velmi pozitivně a posed v sedle ho vyloženě těšil. Při chůzi s koníkem měl větší tendence se udržovat v rovnováze a bylo znát, že mu vyhovuje pravidelný rytmus kroku. Součástí terapeutických lekcí je i certifikovaný fyzioterapeut.

 

 

DSCN6211         DSCN6213

Vzhledem k nadcházející zimě se nyní se pokoušíme zahájit terapii v blízkosti bydliště.

DSCN6214          DSCN6216

Cena jedné lekce (jelikož jsme v začátcích a Jáchymek nevydrží dlouho držet správně tělo) je 10min/200,- . V případě, že klient na koníkovi vydrží sedět déle celá lekce trvá až hodinu.

http://www.caballinus.cz/ambulantni-hipoterapie

 

 

V prosinci 2014, jsme po delší nemoci mohli opět vyrazit na koníky. Během Jáchymkovi nemoci se nám podařilo vyjednat hipoterapii, která není tak daleko. Po absolvovaní konzultační fyzioterapie se fyzioterapeutka a „vodič“ koní dohodli na natavení terapie pro Jáchymka  a mohlo se začít jezdit. Jelikož Jáša s rytmu hipoterapie vypadl díky nemoci, čakli jsme, že jeho reakce nemusí být zrovna pozitvní.  Z fotek můžete posoudit sami, jak se asi cítil…

DSCN6689       DSCN6688

 

Nyní navštěvujeme lekce u J. K. Harfa. Cena za lecki zůstává stejná jako u předchozí stáje.

DSCN6687       DSCN6686

www.jkharfa.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>