Centrum Paprsek – odlehčovací služba

Denní stacionář
středisko Prosek

Posláním sociální služby denního stacionáře Dětského centra Paprsek – Střediska Prosek je poskytnout mnohostrannou podporu dětem, mladým dospělým s postižením a jejich rodinám, a umožnit jim tak v co možná největší míře žít běžným způsobem života.

Naším cílem je poskytovat klientům odborně vedené služby, které odpovídají jejich potřebám a snažit se spolu s klienty popř. také s jejich zástupci nacházet cesty a způsoby rozvíjení tak, aby mohli v rámci svých možností žít co nejšťastněji a naplnit své možnosti.

Cílovou skupinu tvoří děti a mladí dospělí s mentálním či kombinovaným postižením, s tělesným či zdravotním postižením, kteří jsou v souvislosti s životem s postižením ohroženi rizikem vzniku nepříznivé sociální situace či se již v této situaci nachází.

Jáchymek do DC nastoupil v září 2014. Z počátku docházel jeden den v týdnu, aby si postupně zvykal na prostředí, lidi i režim. V té době byl, ale často nemocný, tak se nám podařilo vytvořit pravidelnou docházku zhruba až za rok.
Nyní už více jak rok navštěvuje DC 3x do týdne. Každý den má vybranou jednu hlavní aktivitu jako rehabilitaci, montessori, relaxační pokojíček, vycházku apod.
Jeho klíčová pracovnice Jolanka se na Jáchymka skvěle napojila a fungují jako parťáci. Od loňského září se jim daří komunikovat přes kartičky, což je úžasný pokrok :)

http://www.dcpaprsek.org/stredisko-prosek/denni-stacionar/denni-stacionar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>