První společná návštěva 10/2014

Jedno listopadové pondělí jsme s Jáchymkem celá rodina navštívili předškolkovou skupinu. Jelikož se jsme se trefili do dne, kdy skupina neproběhla, využili jsme možnosti herny, kde už to Jáchymek zná, a trochu si užili hraček, které nemáme doma. Jáchymka hraní zdolalo natolik, že usnul na žíněnce.

Při této příležitosti  jsme si promluvili  se sociální pracovnicí a probrali  další možnosti pomoci a rozvoje pro Jáchymka, které by nám mohli nabídnout. Rozhodli jsme se pro poradenství s psychologem, fyzioterapii a poradenství v oblasti vzdělávání.

Jáchymek skupinu navštěvuje každé ponděli na hodinu dopoledne. Pro začátek chodí na jednu hodinu a s dalšími čtyřmi dětmi a učitelkami zpívají a malují. Jak je dobrým zvykem Jáchymka, nové možnosti přijíma pozvolna a dáva si na čas.

 

DSCN6407                                DSCN6411

 

Koncem roku 2014 se Jáchymkovi naskytla možnost navštěvovat skupiny v centru Paprsek.  Vzhledem k tomu, že jde o skupiny, které pracují s dětmi více dnů v týdnu, budeme (v novém roce) zkoušet prodlužovat Jáchymkův pobyt v tomto zařízení na více hodin, resp. dnů v týdnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>